250 x 250 Reklam Alanı

Umurlu Belediyesi ve Gönüllü Gençlik Ekibi Derneğinin katkılarıyla Çanakkale’de Gıda Bankası kuruldu.

Peki gıda bankasının içinde ne gibi şeyler var?sorusuna temel gıda malzemeleri,giyim adı altında ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı olabileceği herşey mevcut. yanıtını rahatlıkla alabiliyoruz. Bu gıda bankasında para geçmiyor. Derneğe müraacat edecek ihtiyaç sahiplerine verilen limit tutarınca her ay temel gıda malzemelerini bu marketten temin edebilecekler.

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Bu market,para geçmeyen tek market.Üç aylara girmemiz sebebiyle böyle bir gıda ankasını açarak kimsesizlerin sesi olabilmek adına,Çanakkale’de bir ilki gerçekleştirebilmek için,gıda,giyim,ayakkabı,yakacak ve aynı zamanda iyi kullanılmış ikinci el eşyalarından da oluşan bir konseptle gıda bankasını açtık. Burada kesinlikle maddi yardım almayı düşünmüyoruz. Mal,eşya,yiyecek içecek yardımlarını kabul edeceğiz. diye konuştu.

Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği Burçin Uzunca, marketten faydalanacak kişilerin de gerçekten ihtiyaç sahibi olmalarına dikkat edeceklerini belirterek, “İhtiyaçlı kimseler bize online sistem üzerinden ya da bizzat başvuracaklar. Başvuru yapan kişilerin belli bir tahkikat süreci var. Bizim aile kadın komisyonumuz bizzat evlerinde ziyaret edecekler. Evin durumuna, gelirine ve yaşayan sayısına bakacaklar. Bizim belli çarpanlarımız var. Buna göre aileye belli bir tutar belirlenecek. Belirtilen tutar üzerinden her ay gelip sorgusuz olarak, düzenli şekilde alışveriş yapacaklar. Gıda, giyim ve temizlik malzemeleri var. Bir yıl boyunca bu alışverişi yapacaklar. Bir sene sonunda tekrar tahkikat için yine aynı prosedür uygulanacak. Gıda bankasında bildiğimiz süpermarketlerdeki ürünleri düşünebiliriz. Ama zaruri ihtiyaçlar esas baz alındı. Şeker, pirinç, un, yağ gibi. Lükse kaçak ürünler bulunmuyor. Bir de temizlik malzemeleri var. Temel gıda ve ihtiyaç malzemeleri bulunacak diyebiliriz” diye konuştu.Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği Burçin Uzunca, marketten faydalanacak kişilerin de gerçekten ihtiyaç sahibi olmalarına dikkat edeceklerini belirterek, “İhtiyaçlı kimseler bize online sistem üzerinden ya da bizzat başvuracaklar. Başvuru yapan kişilerin belli bir tahkikat süreci var. Bizim aile kadın komisyonumuz bizzat evlerinde ziyaret edecekler. Evin durumuna, gelirine ve yaşayan sayısına bakacaklar. Bizim belli çarpanlarımız var. Buna göre aileye belli bir tutar belirlenecek. Belirtilen tutar üzerinden her ay gelip sorgusuz olarak, düzenli şekilde alışveriş yapacaklar. Gıda, giyim ve temizlik malzemeleri var. Bir yıl boyunca bu alışverişi yapacaklar. Bir sene sonunda tekrar tahkikat için yine aynı prosedür uygulanacak. Gıda bankasında bildiğimiz süpermarketlerdeki ürünleri düşünebiliriz. Ama zaruri ihtiyaçlar esas baz alındı. Şeker, pirinç, un, yağ gibi. Lükse kaçak ürünler bulunmuyor. Bir de temizlik malzemeleri var. Temel gıda ve ihtiyaç malzemeleri bulunacak diyebiliriz” diye konuştu.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı